Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Протягом 9 місяців 2020 року на розгляді Тростянецького районного суду Сумської області перебував 171 протокол, складений за фактами керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння та за відмову водія від проходження огляду на стан сп'яніння, тобто за ознаками правопорушень, передбачених статтею 130 КУпАП.
Судом було розглянуто по суті 148 справ. З них – у 105 справах накладено адміністративне стягнення, 18 протоколів було повернуто для належного оформлення, 1 протокол – повернуто з інших підстав, 4 адміністративні матеріали направлені за місцем проживання порушників. У 17 справах провадження судом було закрито на підставі відсутності складу правопорушення. Розгляд 23 справ станом на 01.10.2020 не було завершено.
З розглянутих справ, у 105 випадках суд визнав винним водіїв у вчиненні правопорушення, передбаченого відповідною частиною статті 130 КУпАП, накладено штрафи на загальну суму 1 млн. 652 тис. 400 грн., з яких сплачено добровільно 224 400 грн. При цьому, одночасно із накладенням штрафів 70 водіїв за рішенням суду були позбавлені прав керування транспортними засобами. Інші притягнуті до відповідальності водії не були позбавлені такого права, оскільки не отримували посвідчення водія або уже були позбавлені такого права.
35 водіїв вчиняли повторне протягом року керування у стані сп’яніння або повторну відмову від проходження огляду після притягнення такого водія до відповідальності судом за статтею 130 КУпАП. За повторне вчинення правопорушення на них накладено штрафи за частинами 2 і 3 вказаної статті у сумі 20 400 грн. та 40 800 грн. відповідно.
Отже, накладення штрафів і позбавлення прав керування транспортними засобами не всіх водіїв зупиняє від повторення випадків керування транспортним засобом після вживання алкогольних напоїв.
Нажаль, на загальних підставах до адміністративної відповідальності притягаються неповнолітні особи, які на момент вчинення правопорушення досягли віку, з якого настає така відповідальність.
Так, у вересні місяці поточного року суд визнав винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП учня 11 класу однієї зі шкіл м. Тростянець, який керував батьківським транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння без посвідчення водія, тобто не маючи права керування таким транспортним засобом. Старшокласник погодився пройти огляд на стан сп’яніння на місці зупинки, у результаті якого було встановлено перевищення допустимої норми алкоголю у його корові. Суд наклав на неповнолітнього, який у судовому засіданні вину визнав, адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10200 грн. без позбавлення права керування транспортним засобом, оскільки останній посвідчення водія не отримував.
Шість правопорушників були не згодні з судовим рішенням про накладення на них штрафу та позбавлення права керування транспортними засобами та звернулися зі скаргою до апеляційного суду про скасування постанови. У п’яти справах Сумський апеляційний суд залишив без змін постанови суду, а апеляційні скарги на ці постанови без задоволення. Апеляційна скарга у одній справі на даний час перебуває на розгляді апеляційного суду.
Керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння є однією з головних причин скоєння дорожньо-транспортних пригод.
Учасникам дорожнього руху необхідно досить серйозно ставитися до Правил дорожнього руху, кожен повинен розуміти, до чого призводить грубе їх порушення, а особливо керування транспортним засобом в п’яному стані. З вини нетверезих водіїв страждають невинні люди, серед яких досить часто є й діти.
Алкоголь і кермо - поняття несумісні, в іншому випадку під загрозу ставиться не тільки здоров’я і життя самого водія, але й безпека оточуючих, ні в чому не винних людей.