flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

«СМС-повістки», відеоконференцзв’язок у суді. Цікава статистика

13 січня 2021, 15:06

Ми  живемо у прогресуючому суспільстві, яке з кожним днем прагне удосконалюватись у всіх сферах. Нові інформаційні технології постійно упроваджуються  у судочинстві, що дозволяє оптимізувати всі процеси, сприяє відкритості судової системи,  полегшує доступ громадян до правосуддя, надає можливість учасникам процесу оперативно отримувати судові повістки та повідомлення, подавати процесуальні документи в електронному вигляді.

З 15 серпня 2012 року  учасники судового процесу отримали можливість брати участь в судових засіданнях у режимі  відеоконференції.

Проведення судового розгляду в режимі відеоконференції заощаджує час та кошти, які витрачаються на доставку до приміщення суду обвинуваченого, що перебуває під вартою, кошти і час,  що витрачаються свідками, потерпілими та іншими учасниками,  які перебувають у територіально віддаленому місці від місця проведення судового засідання.

Тростянецький районний суд Сумської області активно використовує можливість відеоконференцзв‘язку. Так, протягом 2020 року у суді для розгляду справ, що перебувають у провадженні суду, 144 рази використано систему відеоконференцзв’язку (у минулому році – 67 раз).

Крім цього, судом використовується функціонал автоматизованої системи документообігу суду, який дозволяє надсилати судові повістки про виклик до суду учаснику судового процесу у вигляді SMS-повідомлення на його номер мобільного телефону.

SMS-повідомлення є більш ефективним засобом повідомлення осіб про розгляд  справи в суді, оскільки для направлення та отримання звичайної повістки  необхідно більше часу, що пов’язано з графіком та режимом роботи поштового зв’язку.

У 2020 році судом було направлено 750 судових повісток у вигляді 3759 SMS-повідомлень (одна судова повістка надсилається учаснику справи на мобільний телефон декількома SMS-повідомленнями). За 2019 рік судом було здійснено направлення 702 повісток (2985 SMS-повідомлень).

Крім оперативного інформування учасників процесу про час і місце судового розгляду справи, такий спосіб судового виклику дозволяє заощаджувати бюджетні кошти, які необхідно витратити на надсилання судової повістки через установу поштового зв’язку рекомендованим листом (вартість одного такого рекомендованого листа з повідомленням про вручення з 01 січня 2021 року складає  35 грн.)