Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
03 травня 2023 року слідчий звернувся до суду з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 56-річного жителя міста Тростянець.
Своє клопотання мотивував тим, що СВ відділення поліції №1 (м. Тростянець) розслідується кримінальне провадження відносно чоловіка, який за версією слідчого підозрюється у тому, що у невстановлений досудовим розслідуванням час та за невідомих обставин придбав, з метою подальшого продажу, низку бойових припасів та ручну осколкову гранату із запалом до неї, без передбаченого законом дозволу. 02 травня 2023 року у денний час тростянчанин у місцевому парку продав боєприпаси та вибуховий пристрій своєму знайомому, за що отримав від останнього грошові кошти і одразу був затриманий працівниками поліції.
03 травня 2023 року чоловіку повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України, за яке передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.
Підозрюваний та його захисник проти застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою заперечували та просили застосувати домашній арешт.
Слідчим суддею Щербаченко М.В. 03 травня 2023 року задоволено клопотання слідчого, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою застосовано до чоловіка строком до 30 червня 2023 року, із правом внесення застави.
Рішення слідчого судді мотивовано доведенням прокурором обґрунтованості підозри у вчиненні тяжкого кримінального правопорушення, а також ризиків можливого ухилення підозрюваного від органів досудового розслідування, впливу на свідка, вчинення іншого кримінального правопорушення, оскільки дане кримінальне правопорушення тростянчанин вчинив через незначний час після застосування до нього запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в іншому кримінальному провадженні, яке ще не завершено. Судом установлено, що застосування більш м`яких запобіжних заходів, не забезпечить запобігання установленим ризикам.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом п’яти днів з дня її оголошення.
Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.