Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Штатним розписом Тростянецького районного суду Сумської області передбачено 5 посад суддів та 23 різні категорії посад в апараті суду.
Фактично робота суду у І півріччі 2023 року забезпечувалась 2 суддями та також 21 працівниками апарату суду.
Кадровий дефіцити, особливо, у суддівському корпусі безумовно вплинув на рівень робочого навантаження на суддів та на працівників апарату суду.
Незважаючи на таку ситуацію, колектив Тростянецького районного суду Сумської області забезпечив виконання покладених на суд функцій і завдань.
За січень-червень 2023 року у провадженні суду перебувало 1504 справ і матеріалів різних категорій, що на 96,3 % більше, ніж в аналогічний період минулого року. Упродовж І півріччя 2023 року відмічається збільшення кількості справ і матеріалів усіх категорій. Зокрема, кримінальних справ і матеріалів на 116,6%, справ і матеріалів про адміністративні правопорушення на 108,1%, цивільних та адміністративних справ і матеріалів на 79% та 10% відповідно.
Значне збільшення усіх категорій справ пов‘язано зі зміною на певний період у 2022 році територіальної підсудності справ Тростянецького районного суду Сумської області на Гадяцький районний суд Полтавської області (з 22.03.2022 до 26.05.2022). Упродовж зазначеного строку справи до Тростянець кого районного суду Сумської області не надходили.
Загалом судом протягом першого півріччя 2023 року розглянуто 1243 різних категорій справ та матеріалів, що складає 91,8 % від тих, які надійшли у цей період до суду. Із 261 справи та матеріалів, які залишились не розглянутими на кінець півріччя, 7 справ є такими, що залишаються не розглянутими понад 1 рік.
Щомісячно до суду надходило в середньому 225 справ та матеріалів різних категорій, з яких 17 % складають клопотання слідчих та скарги на рішення, дії, бездіяльність слідчих, які підлягають розгляду слідчим суддею під час досудового розслідування кримінальних проваджень.
Згідно з вимогами КПК України невідкладно і першочергово розглядаються клопотання про застосування запобіжних заходів, про надання дозволу про проведення обшуку, дозволу на затримання особи з метою приводу, кримінальні провадження щодо неповнолітніх та осіб, які тримаються під вартою. Інші процесуальні закони (ЦПК, КАС та КУпАП) визначають відповідні терміни розгляду тих чи інших категорій справ.
Саме з урахуванням вимог указаних законів та у порядку черговості надходження матеріалів до суду визначаються дати розгляду справ.
Суддями вживаються всі можливі заходи для оперативного розгляду справ.