Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
12 вересня 2024 року слідчий звернувся до суду з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно раніше неодноразово судимого 46-річного чоловіка.
Своє клопотання мотивував тим, що СВ відділення поліції №1 (м. Тростянець) розслідується кримінальне провадження відносно чоловіка, який за версією слідчого підозрюється у тому, що 09 вересня 2024 року у вечірній час, перебуваючи на подвір‘ї господарства свого знайомого у місті Тростянець, після спільного вживання алкогольних напоїв з власником господарства та його товаришем, заволодів мобільним телефоном останнього, завдававши, при цьому, йому декількох ударів відкритою долонею правої руки в обличчя. Унаслідок грабежу власнику майна завдано матеріальну шкоду на суму 5799 гривень. Наступного дня, будучи затриманим працівниками поліції, під час особистого обшуку у чоловіка було вилучено мобільний телефон.
Чоловіку 11 вересня 2024 року повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 186 Кримінального кодексу України (відкрите викрадення чужого майна (грабіж), поєднаний з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, вчинений повторно, в умовах воєнного стану), за яке передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до десяти років.
Підозрюваний та його захисник проти застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою заперечували та просили застосувати більш м‘який запобіжний захід.
Слідчим суддею 12 вересня 2024 року задоволено клопотання слідчого, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою застосовано до чоловіка строком до 10 листопада 2024 року включно, без права внесення застави.
Рішення слідчого судді мотивовано доведенням прокурором обґрунтованості підозри у вчиненні тяжкого кримінального правопорушення, а також ризиків можливого ухилення підозрюваного від органів досудового розслідування, впливу на потерпілого та свідків, та вчинення іншого кримінального правопорушення чи продовження кримінального правопорушення, у якому підозрюється.
Ухвала суду не набрала законної сили та може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.