Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
06 червня 2025 року слідчий звернувся до суду з клопотаннями про застосування запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою до двох жителів Тростянецької територіальної громади Охтирського району Сумської області.
Свої клопотання мотивував тим, що СВ відділення поліції №1 (м. Тростянець) розслідується кримінальне провадження відносно двох чоловіків, які за версією слідчого підозрюються у тому, що 23 травня 2025 у вечірній час на одній із вулиць в с. Печини Охтирського району Сумської області, у ході сварки з чоловіком, якого вони зустріли на вулиці, завдали останньому численних ударів руками та ногами в різні ділянки тіла, унаслідок чого той помер на місці події. З метою приховати сліди злочину, чоловіки відтягли тіло померлого у чагарники та закопали, де його було виявлено працівниками поліції лише 05 червня 2025.
06 червня 2025 року чоловікам повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого) Кримінального кодексу України, за яке передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до десяти років.
Підозрювані та їх захисники заперечували проти застосування запобіжних заходів у виді тримання під вартою та просили застосувати до них цілодобові домашні арешти.
Слідчим суддею Огієнко О.О. 06 червня 2025 року задоволено клопотання слідчого, запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою застосовано до чоловіків строком до 04 серпня 2025 року включно, без права внесення застави.
Рішення слідчого судді мотивовано доведенням прокурором обґрунтованості підозри у вчиненні тяжкого кримінального правопорушення, а також ризиків можливого ухилення підозрюваних від органів досудового розслідування та суду, знищення речових доказів, впливу на свідків, перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином чи вчинення іншого кримінального правопорушення.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом п’яти днів з дня її оголошення.
Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.