flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Комітет з питань правової політики визнав таким, що не суперечить положенням Конституції України, проект закону про внесення зміни до статті 29 Закону "Про Вищу раду юстиції" (щодо вдосконалення порядку внесення подання про призначення на посаду судді впе

10 червня 2013, 14:05

 Законопроект  спрямований на вдосконалення порядку внесення подання про призначення на посаду судді вперше. Зокрема, пропонується виключити із статті 29 Закону "Про Вищу раду юстиції" вимоги щодо подання кандидатом на посаду судді таких документів як примірник реферату з питань правознавства, підготовлений кандидатом на посаду судді, а також рецензію на цей реферат, оскільки оцінка цих документів не здатна об’єктивно відобразити професійні, моральні та ділові якості кандидата.

На засіданні Комітету зазначалося, що за Конституцією України, правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. При цьому, правосуддя здійснюють професійні судді та, у визначених законом випадках, народні засідателі і присяжні (частини перші статей 124 і 127). Перше призначення на посаду професійного судді строком на п'ять років здійснюється Президентом України (частина перша статті 128 Конституції України).

Згідно з частинами третьою-п’ятою статті 127 Основного Закону України, на посаду судді може бути рекомендований кваліфікаційною комісією суддів громадянин України, не молодший двадцяти п'яти років, який має вищу юридичну освіту і стаж роботи у галузі права не менш як три роки, проживає в Україні не менш як десять років та володіє державною мовою. Суддями спеціалізованих судів можуть бути особи, які мають фахову підготовку з питань юрисдикції цих судів. Додаткові вимоги до окремих категорій суддів щодо стажу, віку та їх професійного рівня встановлюються законом.

 Інформація з сайту ВРУ