Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
На засіданні Комітету зазначалося, що законопроект (реєстр. №2795) спрямований на спрощення та здешевленням процедури започаткування бізнесу в Україні через відмову від обов'язковості та перехід до добровільності використання печаток суб'єктами господарювання приватного права.
Проектом пропонується внести зміни до низки кодексів та законів, згідно з якими з них вилучаються норми про обов'язковість використання печаток у діяльності юридичних осіб, а також запровадження обов'язковості та достатності зазначення у документах лише особистого підпису уповноваженої особи. Зокрема, передбачається внесення змін до Господарського кодексу, Господарського процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства, Закону "Про цінні папери та фондовий ринок" та інші закони.
Під час обговорення члени Комітету висловили до проекту закону низку зауважень.
Народні депутати звертали увагу на те, що назва та предмет регулювання законопроекту стосується лише суб'єктів приватного права. Тому, наголошували парламентарії, суб'єкти публічного права, які також можуть бути учасниками господарських правовідносин, повинні будуть користуватись печатками, що є нелогічним і не узгоджується зі ст. 13 Конституції України, відповідно до якої держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності та господарювання, а всі суб'єкти права власності рівні перед законом.
Зверталася увага також на те, що назва проекту не відповідає його змісту, оскільки у ньому йдеться про скасування застосування печаток у господарських відносинах, а зміни пропонується внести до Господарського кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства, які регулюють процесуальні відносини, а не порядок провадження господарської діяльності.
На думку народних депутатів, скасування обов'язковості застосування печаток без їх заміни іншими механізмами підтвердження достовірності документів може призвести до зростання правопорушень у сфері цивільних і господарських правовідносин.