flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Про наш колектив до «Дня працівників суду»

11 грудня 2018, 13:13

На передодні професійного свята «День працівників суду» ми хочемо ознайомити Вас з колективом Тростянецького районного суду та коротко розповісти про його роботу.

15 грудня Указом Президента від 08.12.2000 N1318/2000 в Україні встановлено щорічне професійне свято - День працівників суду.
Згідно із ст. 124 Конституції правосуддя в Україні здійснюється виключно судами.
Саме суд, здійснюючи правосуддя, забезпечує захист честі, гідності, прав, свобод та законних інтересів кожної фізичної особи, законних інтересів та ділової репутації юридичної особи і держави в цілому.
Тільки суд ставить останню крапку в усіх суперечках і позовах, засуджує і виправдовує. Суд – основа державності.
Своїми рішеннями, які після набрання законної сили є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, юридичними та фізичними особами на всій території України, суд спонукає як пересічних громадян, так і посадових осіб поважати і виконувати Закон.
Звичайно, що усе це покладає на суддів надзвичайно високу відповідальність за прийняття неупередженого і справедливого судового рішення.
Єдиною основою для ухвалення судових рішень є Закон.
Політична і економічна стабільність кожної держави напряму залежить від юридичної виваженості рішень судів.
У Тростянецькому районному суді Сумської області на даний час працюють:
Голова суду – суддя Линник Оксана Сергіївна в 2000 році закінчила Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобула кваліфікацію юриста, працює в суді з 30.12.2003р., а очолює суд з 12.10.2016 р. Постійно вдосконалює свій професійний рівень, володіє високими моральними якостями, висококваліфікований професіонал своєї справи.
Суддя - Маслов Віктор Васильович в 2007 році закінчив Українську академію банківської справи Національного банку України і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобув кваліфікацію юрист, 2010 році закінчив Одеську національну юридичну академію і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Державна служба» та здобув кваліфікацію спеціаліст державної служби, 2012 році Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобув кваліфікацію юриста, працює в суді з 15.05.2012 року, з 2018 року член Ради суддів України має високий рівень професіоналізму.
Суддя-Щербаченко Марина Вікторівна в 2013 році закінчила Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобула кваліфікацію юриста, працює в суді з 21.10.2013 року в суддівській діяльності характеризується професіоналом високого рівня.
Наші судді є високоосвідченими і кваліфікованими спеціалістами, мають добрі людські якості і користуються повагою і авторитетом в трудовому колективі суду та у відвідувачів.


Не можемо оминути і не згадати суддів, які на даний час перебувають у відставці, але колектив Тростянецького районного суду продовжує підтримувати з ними зв’язок, це Жаворонок Володимир Петрович, який пропрацював на посаді судді 20 років, Янова Лідія Миколаївна, яка свого часу очолювала суд і пропрацювала на посаді судді 25 років та Шевченко Віктор Сергійович, який свого часу очолював суд та пропрацював на посаді судді 24 роки.

  
Організаційне забезпечення роботи суду, як і інших державних органів, покладається на апарат. Загалом до складу апарату нашого суду входять: керівник апарату; заступник керівника апарату; помічники суддів; старший секретар суду; секретарі суду; секретарі судових засідань; консультант суду; головний спеціаліст по роботі з персоналом; головний спеціаліст з інформаційних технологій; судовий розпорядник; діловод; водій та прибиральниця.
В апараті суду утворено канцелярія, яка забезпечує прийняття та реєстрацію документів, що подаються до суду.
На апарат суду покладаються ряд функції із забезпечення роботи суду, а саме - виконання наказів і розпоряджень голови суду, наказів керівника апарату суду; ведення судової статистики; облік та узагальнення пропозицій та зауважень, висловлених на зборах суддів суду; організація прийому громадян: розгляд їх заяв, скарг і пропозицій; ведення протоколів зборів суддів суду; ведення журналів (протоколів судового засідання), фіксування судового процесу технічними засобами; ведення контрольних примірників актів законодавства України; розсилання судових рішень, повідомлень і викликів; інформаційно-технічне забезпечення судових засідань, зборів суддів: надсилання електронних копій судових рішень до Єдиного реєстру судових рішень; добір персоналу суду; документальне оформлення вступу на державну службу її проходження та припинення.


В суді працюють особи віком від 27 до 65 років, крім того всі державні службовці, патронатна служба та службовець мають юридичну освіту.
В суді працюють висококваліфіковані працівники, сильні духом, освідченні майстри своєї справи, які сумлінно виконують свою роботу, здатні прийти на допомогу кожному відвідувачу та учасникам процесу.
Результат роботи суду залежить від кожного працівника, адже все починається з подачі заяви, скарги, надходження кримінального провадження тощо, а закінчується винесенням судового рішення та зверненням його до виконання.
Якість роботи суду залежить від належного виконання своїх функціональних обов’язків кожним працівником суду, від злагодженої роботи всього його трудового колективу: від суддів до техпрацівника.