Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Тростянецьким районним судом Сумської області розглядається цивільна справа №588/2053/18 за позовом про захист честі і гідності та стягнення моральної шкоди. Спір виник між особами, які раніше перебували у шлюбі. Позивач вважає, що деякі слова, викладені колишнім чоловіком у листах до неї, є образливими і завдали їй моральної шкоди.
За клопотанням позивачки та зі згоди відповідача 22 травня 2019 року ухвалою головуючої судді було вирішено провести до початку розгляду справи по суті процедуру врегулювання спору за участю судді.
Провадження у справі зупинено до врегулювання спору за участю судді, але не довше ніж до 21 червня 2019 року.
Спільна нарада за участю сторін призначена на 30 травня 2019 року. Інформація, отримана будь-якою зі сторін, а також суддею під час проведення врегулювання спору, є конфіденційною.
Інформаційно: Урегулювання цивільного спору за участю судді є новітнім у цивільному процесуальному праві України, який у науковій літературі називають судовою медіацією. Цю новелу цивільного процесуального права можна визнати альтернативним способом урегулювання цивільного спору.
Суддя не домовляється зі сторонами, а сприяє їм у врегулюванні спору шляхом з’ясування підстав і предмета спору, роз’яснення сторонам предмета доказування у справі, здійснення інших дій, спрямованих на мирне врегулювання сторонами спору. Також суддя може запропонувати сторонам можливий шлях мирного врегулювання спору. Проте суддя наділений повноваженнями проводити як спільні, так і закриті наради з кожною зі сторін.
Під час проведення врегулювання спору суддя не має права надавати сторонам юридичні поради та рекомендації, надавати оцінку доказів у справі. Під час проведення врегулювання спору за участю судді протокол наради не ведеться та не здійснюється фіксування технічними засобами.
Врегулювання спору за участю судді припиняється: 1) у разі подання стороною заяви про припинення врегулювання спору за участю судді; 2) у разі закінчення строку врегулювання спору за участю судді; 3) за ініціативою судді у разі затягування врегулювання спору будь-якою із сторін; 4) у разі укладення сторонами мирової угоди та звернення до суду із заявою про її затвердження або звернення позивача до суду із заявою про залишення позовної заяви без розгляду, або в разі відмови позивача від позову чи визнання позову відповідачем.
Прес-служба суду