Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Тростянецьким районним судом Сумської області 15.06.2020 ухвалено рішення про застосування примусових заходів виховного характеру, у кримінальному провадженні відносно малолітньої особи за вчинення злочину, передбаченого частиною 1 статті 185 КК України - таємне викрадення чужого майна (крадіжка). Юнак, восени минулого року, перебуваючи неподалік супермаркету АТБ «Продукти-24» помітив, що біля входу до будівлі супермаркету знаходиться спортивний велосипед, який не був прикріплений на ланцюжок та вирішив ним заволодіти. Користуючись, що він є непомітний для сторонніх осіб, взяв його за руль, після чого сів на нього та поїхав. У подальшому, за допомогою балончика з фарбою пофарбував зазначений велосипед в чорний колір та перевіз його до себе додому.
Судом встановлено, що на час вчинення суспільно-небезпечного діяння особі виповнилося 13 років і він не досяг віку, з якого настає кримінальна відповідальність за вчинення злочину, передбаченого частиною 1 статті 185 КК України, що виключає його кримінальну відповідальність.
При призначенні заходу виховного характеру, судом враховано положення частини 2 статті 484 КПК України, щодо зобов’язання здійснювати процесуальні дії в порядку, що найменше порушує звичайний уклад життя неповнолітнього та відповідає його віковим та психологічним особливостям. Особу малолітнього, який за місце проживання характеризуються посередньо, повернув викрадений велосипед, визнав свою вину, фізично здоровий, на момент вчинення суспільно-небезпечного діяння не досяг 14 років.
Тростянецький районний суд задовольнив клопотання прокурора та застосував до юнака примусові заходи виховного характеру у вигляді передачі малолітнього під нагляд матері, на строк два роки.
Ухвала не набрала законної сили та може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Тростянецький районний суд Сумської області протягом тридцяти днів з дня її проголошення.
Слід зазначити, що головною метою застосуванням таких заходів до малолітнього є виховний чинник, забезпечення інтересів неповнолітнього, які полягають в одержанні ним необхідного виховання, освіти, лікування, захисту від насильства та жорстокості, соціальної допомоги, а також у наявності можливості пристосуватися до реалій навколишнього життя, підвищити свій культурний, соціальний та загальноосвітній рівень, набути професії та працевлаштуватися.
З текстом судового рішення можна ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень, здійснивши пошук за номером справи 588/2208/19.
Прес-служба суду