Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Велика Палата Верховного Суду у постанові від 18 квітня 2020 року № 543/775/17 відступила від попередньої правової позиції визначивши, що за оскарження постанов про накладення адміністративних стягнень, необхідно платити судовий збір.
За позицією Великої Палати ВС, у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення в розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону України «Про судовий збір», які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.
Відповідно до положень статей 3, 5 Закону України «Про судовий збір», серед осіб, які мають пільги щодо сплати судового збору, немає таких, які б звільнялися від сплати судового збору за подання до суду позовної заяви на постанову про накладення адміністративного стягнення, чи виключали б позовну заяву на постанову про накладення адміністративного стягнення з об`єктів оплати судовим збором.
Разом з тим, з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає, за подання позовної заяви - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Це 420,4 грн. судового збору.
На сьогоднішній день, якщо особа бажає скористатися своїм правом на звернення до суду, щоб оскаржити постанову, якою, наприклад накладено штраф у розмірі 255 грн (за частиною 1 статті 122 КУпАП), потрібно сплатити 420,4 грн судового збору.
Зверніть увагу, що у разі не сплати судового збору суддя постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, невиконання якої є підставою для повернення позовної заяви.
Прес-служба суду