flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади використання автоматизованої системи документообігу

ЗАТВЕРДЖЕНО

 

Рішення зборів суддів

Тростянецького районного суду

Сумської області

 

31  березня 2025 року

 

ЗАСАДИ
використання автоматизованої системи документообігу

Тростянецького районного суду Сумської області

 

  1. Загальні положення

1.1. Засади використання автоматизованої системи документообігу Тростянецького районного суду Сумської області (далі Засади) розроблено та затверджено відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі Положення), Закону України "Про судоустрій і статус суддів", Кодексу адміністративного судочинства України, Кримінального процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення.

1.2. Даними Засадами врегульовано особливості функціонування автоматизованої системи документообігу Тростянецького районного суду Сумської області (далі АСДС), які не визначені Положенням і віднесені до компетенції зборів суддів.

 

  1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи

Функціональні обов'язки, права користувачів автоматизованої системи, надання та позбавлення права доступу до неї в суді визначаються на підставі наказів керівника апарату суду.

 

  1. Особливості розподілу справ між суддями

3.1. Автоматизований розподіл судових справ здійснюється між усіма суддями без урахування спеціалізації.

3.2. За рішенням зборів суддів Тростянецького районного суду Сумської області обираються судді уповноважені здійснювати кримінальне провадження щодо неповнолітніх, та обираються слідчі судді, які здійснюють повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні в порядку, визначеному процесуальним законом.

3.3. Для автоматизованого розподілу справ між суддями Тростянецького районного суду Сумської області використовуються наступні параметри АСДС:

3.4. Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли: 

- за два робочих дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить менше п’яти календарних днів (за наявності наказу голови суду);

 - за сім календарних днів до початку щорічної основної відпустки (якщо її тривалість становить не менше 14 календарних днів);

- під час перебування судді в нарадчій кімнаті не менше 8 робочих годин.

Інформацію щодо перебування судді в нарадчій кімнаті до АСДС вносить головний спеціаліст по роботі з персоналом  за довідкою секретаря судових засідань, яка складена на підставі оголошеного головуючим суддею орієнтовного часу проголошення судового рішення.

3.5. Головний спеціаліст по роботі з персоналом щоденно перевіряє актуальність інформації в табелі обліку використання робочого часу суддів в АСДС. В разі будь-яких змін заносить дані щодо відсутності судді на роботі невідкладно та інформує керівника апарату суду про відсутніх на робочому місці суддів з вказівкою підстав відсутності (відпустка, відрядження, лікарняний тощо).

У разі хвороби або іншої надзвичайної події, суддя повинен невідкладно прийняти заходи щодо повідомлення про свою відсутність голову суду або працівника апарату суду, відповідального за ведення обліку робочого часу з вказівкою на причини та орієнтовний час відсутності на роботі.

3.6. У разі відсутності більше 3-х робочих днів на роботі судді, яким було прийнято рішення про повернення адміністративного протоколу на доопрацювання, такі матеріали підлягають автоматизованому розподілу між всіма суддями, що мають повноваження на час розподілу.

3.7. З метою дотримання розумних строків розгляду справи та на виконання вимог ч. 1 ст. 76 КПК України, в разі надходження обвинувального акту, коли мало місце об’єднання матеріалів кримінального провадження на стадії досудового розслідування, про що наявна інформація в реєстрі досудового розслідування (номери ЄРДР), перед розподілом справи (за індексом «1-кп») до неї приєднуються обліково-статистичні картки (за індексом «1-кс»), в яких визначений слідчий суддя протоколом автоматичного розподілу слідчого судді, які були створені під час досудового розслідування і мають відношення до такого обвинувального акту (за номерами ЄРДР, зазначеними в реєстрі досудового розслідування) з метою виключення суддів, що приймали участь під час досудового розслідування.

 

  1. Повторний автоматизований розподіл судових справ

4.1. У разі розподілу справи слідчому судді як раніше визначеному складу суду в той час коли такий слідчий суддя перебуває в нарадчій кімнаті не менше 8 робочих годин, то така справа передається на повторний автоматизований розподіл.

4.2. Передача невирішених судових справ від судді на повторний автоматизований розподіл здійснюється, крім випадків передбачених законом, у разі прийняття зборами суддів відповідного рішення про встановлення переліку конкретних справ, розгляд яких не може бути продовжено суддею. У такому випадку збори суддів скликаються у термін, визначеним чинним законодавством за ініціативою голови суду на підставі повідомлення такого судді чи на підставі інших даних, які вказують на винятковість випадку (довідку про хворобу, рішення ВРП про відсторонення від посади, наказ про довгострокове відрядження тощо).

4.3. Повторний автоматизований розподіл судових справ здійснюється згідно з вимогами підпунктів 2.3.12 , 2.3.44 Положення.

 

  1. Особливості здійснення розподілу справ в неробочі дні

5.1. З метою виконання завдань кримінального провадження, дотримання норм Кримінального процесуального кодексу України щодо прийому та розгляду в розумні строки клопотань органів досудового розслідування: про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (в тому числі тих, які вже перебувають в провадженні суду та по яким слідчим суддею надано дозвіл на затримання) та про відбирання біологічних зразків примусово, в суді встановлюється чергування для слідчих суддів та працівників апарату суду у вихідні та святкові дні. У дні чергування автоматизований розподіл (повторний автоматизований розподіл (за розпорядженням керівника апарату суду або на підставі судового рішення у випадках, передбачених законодавством) цих клопотань здійснюється на слідчого суддю, який визначений в затвердженому головою суду графіку чергувань.

5.2. Графік чергування суддів в неробочі та святкові дні та в період загальнодержавних та місцевих виборів - затверджується зборами суддів, після чого виноситься розпорядження керівника апарату суду. Автоматизований розподіл судових справ здійснюється між суддями відповідно до зазначеного графіка. 

5.3 Автоматизований розподіл клопотань слідчого щодо обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою у випадках, коли встановлений законом строк затримання особи без ухвали слідчого судді спливає у неробочий час (святковий чи вихідний день) не здійснюється. Такі клопотання у неробочий час (вихідні та святкові дні) передаються черговому слідчому судді, який визначений зборами суддів.

 

  1. Коефіцієнти складності судових справ та адміністративних посад

6.1. Збори суддів мають право визначати коефіцієнт складності категорій судових справ, особливості розподілу судових справ при виконанні суддею інших повноважень, не пов’язаних із здійсненням правосуддя, коефіцієнт адміністративних посад, коефіцієнт, що враховує форму участі судді в розгляді судової справи, тощо.

6.2. В автоматизованій системі документообігу суду для суддів, які займають адміністративні посади встановлюються наступні коефіцієнти:

- голова суду – 0,8.

 

  1. Автоматизований розподіл судових справ між суддями після відновлення роботи автоматизованої системи.

7.1. В разі знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять днів такі випадки фіксуються відповідними актами в порядку, передбаченому пунктом 2.3.49 Положення.

7.2. У разі настання обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи і тривають понад 5 днів, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатись невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов'язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, клопотання слідчого, прокурора про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, клопотання про надання дозволу на обшук чи огляд житла та заяви в порядку цивільного судочинства щодо встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України) проводиться керівником апарату (чи особою, що виконує його обов’язки) між всіма суддями, що мають повноваження на час розподілу, з дотриманням принципу черговості надходження справ до суду, в алфавітному порядку прізвищ суддів. 

 

  1. Прикінцеві та перехідні положення

8.1. Засади використання автоматизованої системи документообігу суду затверджуються рішенням зборів суддів та вносяться до автоматизованої системи не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

8.2. Засади використання автоматизованої системи документообігу суду набирають чинність на наступний день після  їх затвердження.

8.3. У разі внесення змін до Засад використання автоматизованої системи документообігу Тростянецького районного суду Сумської області збори суддів рішенням затверджують відповідні зміни до цих Засад.