flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Якість роботи Тростянецького районного суду Сумської області оцінили його відвідувачі

30 липня 2019, 16:15

Оцінювання роботи суду має важливе значення як інструмент забезпечення справедливого, незалежного та неупередженого судочинства. Цей інструмент дозволяє отримати зворотній зв’язок  та підвищити  ефективність та якість судових процедур шляхом зібрання та аналізу пропозицій відвідувачів суду.

В  рамках реалізації проекту «Проведення опитувань учасників судових проваджень з використанням методології карток громадянського звітування в Чернігівській та Сумських областях», який здійснювався за технічної підтримки ГО «Північна правозахисна група» та фінансової підтримки проекту USAID «Нове правосуддя»  в цьому році було проведене опитування відвідувачів Тростянецького районного суду Сумської області.

Опитування 50 відвідувачів суду показало, що 66% на відмінно  оцінили якість роботи суду, решта  - поставили добру оцінку. Середня інтегральна оцінка надана всіма респондентами за всіма вимірами якості складає 4,75 за 5-ти бальною шкалою. За результатами попереднього анонімного  опитування, яке проводилось у вересні-жовтні 2018 року, середня  оцінка якості роботи суду складала 4,3 бали.  Також на відсутність тенденцій до погіршення якості роботи суду та наявність деяких покращень свідчать відповіді респондентів на питання про те як змінилась робота суду, жоден з яких не вказав на погіршення якості роботи у порівнянні з минулими роками.

Дуже приємно, що найбільш високо (4,97) відвідувачі суду оцінили  такий показник якості роботи суду як робота працівників апарату. Зокрема, на такому рівні була оцінена  старанність,  доброзичливість, однакове ставлення до всіх, професіоналізм працівників апарату суду. Так само високо оцінені на рівні 4,88 балів робота суддів (їх неупередженість, коректність, доброзичливість, належна підготовка до справи, надання можливостей  сторонам обґрунтувати свою позицію, дотримання процедури розгляду), а також зручність та комфортність перебування в суді.

Найбільш критично респонденти оцінили доступність суду для людей з обмеженими можливостями (4,27) та дотримання графіку судових засідань (4,14),  обґрунтованість їх затримки і відкладення судового розгляду. 

Дійсно, слід відзначити, що судові засідання у справах не завжди розпочинаються вчасно, що наразі обумовлено  виключно  об’єктивними причинами – непропорційним робочим навантаженням на голову суду, яка є єдиною суддею, що має повноваження розглядати справи і також є слідчим суддею, а тому має забезпечувати розгляд клопотань та матеріалів, які щоденно надходять до суду та є терміновими для вирішення. На цей час  з 5 суддів за штатом, 3 посади суддів є вакантними, 1 суддя через закінчення 5-річного терміну повноважень не має права розглядати справи. Слід зазначити, що  суд вживає всіх можливих заходів для організації належної роботи суду в таких умовах. Самостійно вплинути на кадрову ситуацію, що склалась, або покращити її до вирішення питання призначення нових суддів ані керівництво суду, ані апарат суду не мають можливості.

Висновки та рекомендації за результатами опитування будуть враховані для покращення якості роботи суду.

Повний текст звіту доступний за посиланням.

                                                                                                                     Прес-служба суду